Trať

Celú trať sme sa snažili prispôsobiť tak, aby si mal čo najlepší zážitok z behu. Ďalej najmä mestskej doprave a ľudom cestujúcich v nej, ktorí sa bohužiaľ nemohli zúčastniť behu. No predovšetkým sme ju prispôsobili tvojmu bezpečiu!

IMG_5382 (1).jpg
TRUE OKRUH

-dvakrát okruh STARTIN 

700 metrov

 Vhodná pre mladších súťaživých bežcov do 10 rokov. 

5 kilometrov

Vhodná pre každého, kto sa chce stať  YOUNG RUNNERom.

10 kilometrov

Vhodné pre každého, kto sa rád prekonáva a miluje pocit slobody. 

21 kilometrov

Vhodná pre tých najlepších a pre tých, ktorí chcú NAPLNO pocítiť, aké je to byť slobodný.

 

STARTIN okruh

Pri vytváraní tohto okruhu sme dbali hlavne na bezpečnosť a skvelý zážitok zároveň. Okruh začína na Námestí Slobody a pokračuje smerom k polícii cez most. Ďalej poza rieku Handlovka pobežíš k ArtPointu. Pokračuješ po chodníku po nábreží Jána Kalinčiaka, na konci ktorého po širokom moste prekrížiš rieku. Odtiaľ pokračuje okruh cez sídlisko po ulici Björnsona k Hotelu Magura. Od neho pobežíš po “jednosmerkách”, znova okolo ArtPointu a rovnakou trasou po ceste za riekou prejdeš k Nestlé. Cez most smerom do starého mesta, pri reštaurácií Woodstock do ľava smerom na Šumperskú ulicu. Pred hotelom Prague zatočíš do prava a ešte raz do prava a poza budovu Okresného súdu kde odbočíš do ľava a dobehneš naspäť na námestie, do cieľa.

 

TRUE okruh

(Trasa sa plne zhoduje so STARTIN okruhom. ) Okruh začína na Námestí Slobody a pokračuje smerom k polícii cez most. Ďalej poza rieku Handlovka pobežíš k ArtPointu. Pokračuješ po chodníku po nábreží Jána Kalinčiaka, na konci ktorého po širokom moste prekrížiš rieku. Odtiaľ pokračuje okruh cez sídlisko po ulici Björnsona k Hotelu Magura. Od neho pobežíš po “jednosmerkách”, znova okolo ArtPointu a rovnakou trasou po ceste za riekou prejdeš k Nestlé. Cez most smerom do starého mesta, pri reštaurácií Woodstock do ľava smerom na Šumperskú. Pred hotelom Prague zatočíš do prava a ešte raz do prava a poza budovu Okresného súdu, (POZOR! na tomto mieste sa nachádza zmena oproti STARTIN okruhu. ) Spoza okresného súdu odbáčaš do prava a znovu sa plynule napájaš na rovnakú trasu. Po dobehnutí na toto miesto znovu už pokračuješ (tak ako STARTIN okruh) do ľava a po pešej zóne dobehneš okolo Procentra na námestie.

 

OG okruh

Okruh začína na Námestí Slobody a pokračuje smerom k polícii cez most. Ďalej poza rieku Handlovka pobežíš k ArtPointu. Pokračuješ po chodníku po nábreží Jána Kalinčiaka, na konci ktorého po širokom moste prekrížiš rieku. Odtiaľ pokracuješ smerom k čističke odpadových vôd. Pomedzi garáže zatočíš do prava a po chodníku bežís k predajni HECHT. Ďalej zahneš doľava po širokej ceste, cez menšie parkovisko spravíš otočku. Po širokej asfaltke utekáš smerom do Bojníc. Na križovatke znovu do prava a po Riečnej ulici. Popri Minigolfe po ľavej strane chodníka utekáš do Bojníc. Prekrížiš pár ulíc, pozor čaká ta krátky úsek schodoch. Na konci Hurbanovho námestia sa otočíš a rovnakou cestou po opačnej strane chodníka sa vrátiš do parku. V parku zatočíš mierne do ľava a po ľavej strane bežíš dlhy úsek po asfaltovom chodníku. Na jeho konci, až pri obchodnom dome Kaufland sa otočíš a po opačnej strane chodníka sa vrátiš do parku. 

Stále sa držíš na ľavej strane, v parku prebehneš ešte krátke koliečko a po rovnakej ceste okolo letiska prídeš na Sídlisko Píly. (Z tohto bodu pokračuješ zhodne s 5 a 10 km trasou) Odtiaľ pokračuje okruh cez sídlisko po ulici Björnsona k Hotelu Magura. Od neho pobežíš po “jednosmerkách”, znova okolo ArtPointu a rovnakou trasou po ceste za riekou prejdeš k Nestlé. Cez most smerom do starého mesta, pri reštaurácií Woodstock do ľava smerom na Šumperskú. Pred hotelom Prague zatočíš do prava a ešte raz do prava a poza budovu Okresného súdu. Potom raz doľava a raz do prava a pešou zónou dobehneš do cieľa na Námestí Slobody.

 

DETSKÝ okruh

Ide o okruh výhradne pre deti, vekovej kategórie od 7 do 10 rokov. Popri krátkej trase budú viacerí organizátori, ktorí budú dohliadať na vaše deti. Bližšie informácie čoskoro! Aby ste neprišli o žiadne informácie príhlaste sa zadarmo už teraz!

Fotografie z okruhov

Pre zväčšenie klikni na obrázok